Новини без зайвого шуму

Макрон заявив, що США після саміту G7 стали на бік України у протистоянні з РФ

Панель довіри

  • Оновлено: 26.06.2026 10:04
  • Час читання: ~2 хв
  • Розділ: Світ
  • Статус: Перевірено редакцією

Коротко за 30 секунд

  • США вперше за останні 18 місяців підписали підсумкове комюніке саміту "Великої сімки", тим самим підтримавши Україну.
  • Президент Франції Еммануель Макрон заявив про велике значення саміту G7 ("Велика сімка"), оскільки США тепер стали на бік України та перестали бути "нейтральними посередниками".
  • Про це французький лідер сказав під час прес-конференції із прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні.
  • Макрон наголосив, що всі країни "Великої сімки", зокрема США, підписали спільний документ за підсумками саміту – вперше за останні 18 місяців.
Зберігається тільки в цьому браузері

Твоя реакція на матеріал

Реакція зберігається тільки в цьому браузері.

США вперше за останні 18 місяців підписали підсумкове комюніке саміту “Великої сімки”, тим самим підтримавши Україну.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про велике значення саміту G7 (“Велика сімка”), оскільки США тепер стали на бік України та перестали бути “нейтральними посередниками”. Про це французький лідер сказав під час прес-конференції із прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні.

Макрон наголосив, що всі країни “Великої сімки”, зокрема США, підписали спільний документ за підсумками саміту – вперше за останні 18 місяців. У підсумковому документі саміту підтверджено відданість міжнародної спільноти територіальній цілісності України. Крім того, всі країни G7 взяли на себе зобов’язання продовжувати надавати Україні різну допомогу, зокрема військову, та не скасовувати санкції проти Росії.

Останні 18 місяців США демонстративно не підписували спільне підсумкове комюніке під час самітів “Великої сімки”. Вашингтон позиціонував себе як “нейтральний посередник” між Україною та Росією. У Білому домі вважали, що підписання цих комюніке, як і проукраїнських документів в ООН, завадить переговорам Києва з Москвою.

Наприклад, США не підтримали заяву G7, в якій засуджувався удар російських окупантів по українському місту Суми, оскільки це може завадити мирним переговорам. 13 квітня 2025 року армія РФ завдала повітряного удару по Сумах, внаслідок чого загинуло 35 осіб, а ще понад 100 осіб отримали поранення та травми.

 

Не пропускай важливе

Підписуйся на наш Telegram-канал і отримуй головні новини швидше.

Підписатися в Telegram
Прокрутка до верху