Новини без зайвого шуму

ЦБ Росії прогнозує обвал нафти до $43 — російський бюджет під загрозою краху

Панель довіри

  • Оновлено: 25.06.2026 16:06
  • Час читання: ~2 хв
  • Розділ: Світ
  • Статус: Перевірено редакцією

Коротко за 30 секунд

  • У Кремлі готуються до зниження вартості нафти до $43 за барель, що буде катастрофою для економіки РФ.
  • Центральний банк Росії припустився обвалу вартості російської нафти до 43 доларів за барель.
  • Про це пише російський економіст В'ячеслав Ширяєв, повідомляє Dialog.UA.
  • У своїй аналітичній записці ЦБ зазначив, що немає одностайності в оцінюванні майбутньої, особливо довгострокової, динаміки глобального попиту та пропозиції нафти, які безпосередньо визначають довгостроково стійкий рівень її ціни, тому важливим є "світовий порядок денний", особливо кліматичне регулювання ("зелений перехід").
Зберігається тільки в цьому браузері

Твоя реакція на матеріал

Реакція зберігається тільки в цьому браузері.

У Кремлі готуються до зниження вартості нафти до $43 за барель, що буде катастрофою для економіки РФ.

Центральний банк Росії припустився обвалу вартості російської нафти до 43 доларів за барель.

Про це пише російський економіст В’ячеслав Ширяєв, повідомляє Dialog.UA.

У своїй аналітичній записці ЦБ зазначив, що немає одностайності в оцінюванні майбутньої, особливо довгострокової, динаміки глобального попиту та пропозиції нафти, які безпосередньо визначають довгостроково стійкий рівень її ціни, тому важливим є “світовий порядок денний”, особливо кліматичне регулювання (“зелений перехід”).

Наприклад, через різке зростання парку електромобілів у Китаї швидко скорочується попит на бензин. За оцінюванням Goldman Sachs, у квітні зниження споживання бензину та супутніх товарів у Піднебесній становило близько 20%, а китайська консалтингова компанія GL Consulting оцінила його приблизно у 15%.

Для бюджету РФ ціна нафти $43 – катастрофа. Учора котирування ф’ючерсів на нафту марки Urals пробили позначку $60, і лише кілька доларів залишається до рівнів, що передували операції США й Ізраїлю проти Ірану. До кінця літа нафта Urals впаде нижче за $50, і Кремлю залишається молитися про те, щоб передбачений Центробанком рівень виявився дном, а не черговим проміжним етапом падіння котирувань до $30-35, які ми напевно побачимо цього року через надлишок сировини на ринку.

ОАЕ, що вийшли з ОПЕК, й Іран, який позбувся санкцій, будуть постачати на ринок зайві мільйони барелів. Венесуела вже збільшила експорт на 61 % після арешту Мадуро. А при цьому головний споживач сирої нафти, Китай, прискореними темпами скорочує обсяги імпорту. Водночас у найближчі тижні Трамп розпочне новий виток санкційного тиску на російський нафтогазовий сектор. Що від нього залишиться до кінця року – велике питання.

 

Не пропускай важливе

Підписуйся на наш Telegram-канал і отримуй головні новини швидше.

Підписатися в Telegram
Прокрутка до верху