Віра в Путіна впала: тепер навіть “зетники” та Захід починають вірити у перемогу України
Панель довіри
- Оновлено: 25.06.2026 09:15
- Час читання: ~2 хв
- Розділ: Світ
- Статус: Перевірено редакцією
Коротко за 30 секунд
- Захід та z-ники не просто думають, що Україна непогано тримається, а й починають вірити в її перемогу, вважає Майкл Накі.
- Для Путіна зараз головна проблема не в тому, що він програє війну, це півбіди.
- Основна загроза для диктатора – те, що в нього перестають вірити.
- Про це у своєму блозі пише російський журналіст Майкл Накі, повідомляє Dialog.UA.

Твоя реакція на матеріал
Реакція зберігається тільки в цьому браузері.
Захід та z-ники не просто думають, що Україна непогано тримається, а й починають вірити в її перемогу, вважає Майкл Накі.
Для Путіна зараз головна проблема не в тому, що він програє війну, це півбіди. Основна загроза для диктатора – те, що в нього перестають вірити.
Про це у своєму блозі пише російський журналіст Майкл Накі, повідомляє Dialog.UA.
Взагалі влада в диктатурі – річ сакральніша, ніж утилітарна. Може бути як завгодно погано, але якщо правляча постать є рішучою і непохитною, ще можна якось утримувати населення і державу в вузді.
І ось тут у Путіна головна проблема: у нього перестають вірити. Перестають вірити еліти, які дедалі більше розуміють, що жодного плану та стратегії немає. Перестають вірити військові, які не розуміють, а як взагалі національний лідер має намір діяти далі. Ну і, що найголовніше, у нього, як у демона, перестають вірити на Заході, включаючи його рятівне коло – Дональда Трампа.
Справа в тому, що диктатор може триматися на страху, причому не тільки коли його бояться всередині країни, а й, що найважливіше, особливо якщо ти ведеш загарбницьку війну, тебе повинні боятися зовні.
Але Путін усе це втратив. Єдине, що він робить, просто відмовляється визнавати реальність. Фронт не просувається? Путін каже: “Йдемо вперед на всіх напрямках”. Атаки ЗСУ знищують бензин та логістику? “Все під контролем”, – відповідає Путін. Економіка тріщить по швах і вже почала сипатись? “Це найкраща економіка у світі”, – запевняє з екранів диктатор.
Але люди мають очі, і вони бачать, що відбувається, незважаючи на тотальні блокування. І на Заході бачать, що ядерні погрози за 4 роки так і не були виконані, “Орєшник” виявився грозою гаражів, а сил у Росії воювати і реально йти вперед просто немає. От і розвалюється віра в Путіна. І у друзів, і у ворогів. А віра в Україну тим часом зростає.
Тепер Захід та z-ники не просто думають, що Україна непогано тримається, а й починають вірити у її перемогу.
Не пропускай важливе
Підписуйся на наш Telegram-канал і отримуй головні новини швидше.



