Віктор Андрусів: Підозріле мовчання. Путін стоїть перед поганим і ще гіршим вибором
Панель довіри
- Оновлено: 28.06.2026 11:26
- Час читання: ~3 хв
- Розділ: Україна - Головне за сьогодні
- Статус: Перевірено редакцією
Коротко за 30 секунд
- Мовчання представників РФ Місяць тотального роздовбу логістики та НПЗ РФ, а представники РФ так і не спромоглись на якусь відповідь.
- Однак, ще більш підозріло виглядає їхнє мовчання.
- Як правило, за кожної подібної ситуації вони починають верещати, погрожувати якимись "отвєтами" і так далі.
- Особливо, коли над ними починають насміхатись.

Твоя реакція на матеріал
Реакція зберігається тільки в цьому браузері.
Мовчання представників РФ
Місяць тотального роздовбу логістики та НПЗ РФ, а представники РФ так і не спромоглись на якусь відповідь. Однак, ще більш підозріло виглядає їхнє мовчання. Як правило, за кожної подібної ситуації вони починають верещати, погрожувати якимись “отвєтами” і так далі. Особливо, коли над ними починають насміхатись. А тут мовчання.
Це вже бувало. Особливо це мовчання було характерне після звільнення Херсона. Тоді ситуація для них межувала з критичною, як і зараз. І вони мовчали. Насправді ж, це мовчання і тоді, і зараз мало серйозну причину – вони ведуть внутрішню дискусію. Путін стоїть перед поганим і ще гіршим вибором. Частина його оточення наполягає на початку реальних переговорів і зупинці війни. Інша частина – на демонстративному удару по заводам в ЄС або тактичному ядерному удару.
Питання зупинки війни в кремлі було на порядку денному ще на початку року. Тоді жах від бюджетного дефіциту і втрати індійського ринку (майже 40% їх продажів) – стимулювали думати про припинення бойових дій. Однак, стався Іран, і opки вирішили, що таки зможуть дожати Донбас. Зараз Трамп продовжив дію санкцій, Ормуз з проблемами, але запрацював, нафта падає до рівня початку року. Тому Pосія фактично повернулась в ситуацію початку року. З одним але – зупинка тоді відбувалась б на фоні умовного їхнього наступу і могла б бути подана як “добра воля”. Тепер же, коли ситуація переламалась на користь України – зупинка буде виглядати як визнання поразки. Саме це і не дає Путіну прийняти це рішення. Бо єдине до чого він не готовий – це втратити лице.
Інше рішення – ескалація ще гірше. Удар по європейському заводу буде мати своїм наслідком не готовність європейців відступити, а навпаки мобілізацію. На жаль, для багатьох європейців війна з Росією є ефемерною. Удар швидко приведе їх до тями, і вони нарешті включаться на повну потужність по підтримці України і максимальному озброєнню.
Тактичний ядерний удар один з найгірших сценаріїв для Путіна. Я вже неодноразово це описував, але нагадаю. Ще в 22 році вони провели моделювання наслідків такого удару і побачили, що вони для них жахливі. По-перше, реакція світу буде дуже жорсткою, і Захід опустить “залізну завісу”. Це означає, що Росія не зможе відновитись після війни і повернутись на світові ринки. Ключовим питанням для них в такій ситуації – з ким залишиться Китай, і поки в них мало віри, що з ними. По-друге, застосування ядерної зброї у загарбницькій війні – зніме світовий мораторій на неї. Кожна притомна країна буде вимагати права на ядерну зброю. Це призведе до зникнення ексклюзивного статусу РФ, і збільшить небезпеку для неї самої.
Наразі мені важко сказати, що прийме Путін. Я більше схиляюсь до версії про переговори. Все-таки ризики з іншими сценаріями занадто великі, і в них він може взагалі втрати все.
Не пропускай важливе
Підписуйся на наш Telegram-канал і отримуй головні новини швидше.



